Wybierz język:
Dozownik cieczy

Precyzyjny dozownik substancji ciekłych umożliwia dozowanie

praktycznie każdego płynu.
Wśród zrealizowanych naszych projektów można wymienić : dozowanie wody, dozowanie olejów, dozowanie alkoholi, dozowanie likierów, dozowanie mydła w płynie, dozowanie środków czystości, dozowanie detergentów czy nawet dozowanie agresywnych chemikaliów.

 

Dozownik umożliwia precyzyjne dozowanie dowolnej substancji ciekłej. W zależności od potrzeb możliwe jest dozowanie w litrach lub kilogramach lub innych jednostkach w zależności od zapotrzebowania. 
Dozowniki wykonane są w obudowie ze stali nierdzewnej. 

 

Wydajność i dokładność zależy od średnicy wężyków dozujących oraz długości wejściowych węży zasysających. Dlatego przed zamówieniem urządzenia zaleca się ustalenie tych parametrów i dobranie optymalnego rozmiaru wężyka. 

 

Standardowa dokładność dozowania wynosi około 3%. Dozowniki posiadają jednak funkcję samokalibracji, która przy stałym ułożeniu wężyków wejściowych, umożliwia zwiększenie dokładności nawet do 0.5%. 

 

Dozowniki działają w oparciu o pompę perystaltyczna. Jest to pompa samozasysająca, gdzie dozowana ciecz ma kontakt tylko z wężykami, którymi jest dozowana. Inne elementy dozowników nie mają styczności z cieczą dzięki czemu są to urządzenia bardzo sterylne. 
Wężyki do pompy wykonane są z Marprene, mają dużą odporność chemiczną i są bardzo wysokiej jakości. 
Wewnątrz dozowników, do połączeń wężyków, najczęściej używane są wężyki silikonowe. W razie konieczności mogą zostać zmienione na inny rodzaj. 
Maksymalne ciśnienie na wyjściu wynosi 1.5 bara. Dozownik posiada zabezpieczenie przed zatkaniem wyjścia podczas dozowania. 
Podciśnienie na wejściu wynosi maksymalnie 0.6 bara dla modeli 520R2 i 0.4 bara dla pozostałych. 

 

Wersje oznaczone 520R2 wyposażone są w pompę o większej wydajności. Dla wody i wężyka dozującego o śr. 8mm wynosi ona około 4.5 l/min dla wody.
Dozowniki mogą być wyposażone w zewnętrzne wejście STRAT umożliwiające załączenie dozowania zewnętrznym zestykiem np. z fotokomórki. 
Wydajność wersji bez oznaczenia 520R2 wynosi dla wody i wężyka 4.8 mm około 0.9 l/min
Dozowniki oznaczone DSC1 są jednotorowe, a oznaczone DSC2 dwutorowe (dwa niezależne tory dozujące). 

 

Produkujemy również dozowniki substancji ciekłych przeznaczone do cyklicznego nalewania cieczy np. dozowanie do butelek. Urządzenia tego typu idealnie rozwiązują problem ręcznego konfekcjonowania cieczy. Raz wprowadzona ilość cieczy jest cyklicznie dozowana z ustawionym odstępem czasowym pomiędzy kolejnymi dozowaniami. Osoba nalewająca musi jedynie podstawiać puste butelki do wypełnienia.

 

W ofercie posiadamy również akcesoria ze stali nierdzewnej do dozownika takie jak lanca wejściowa, wylewka wyjściowa, kubek do zawieszania wylewki wyjściowej oraz węże przyłączeniowe 

 

Jesteśmy w stanie wykonać dowolną konfigurację dozownika substancji ciekłej.